grogoriogreg napisał(a):

Ogólnie mówiąc, dobrze by było gdyby za podanie dokładnego wyniku było więcej pkt, nawet 5 pkt za trafiony wynik, przecież to jest najważniejsze i to powinno być najbardziej punktowane. Można by coś jeszcze zmienić, tak by było do zdobycia więcej pkt, a co za tym idzie konkurs byłby atrakcyjniejszy.
moja propozycja korekt (strzałeczki obok zmian, zmiany na czerwono)
3. Punktacja.
* Pierwsza jedenastka:
- Poprawne wytypowanie całej ''11'' - 11 pkt +3pkt gratis. <---
- Poprawne wytypowanie od 9 do 10 zawodników z pierwszej ''11'' - 1 pkt za każdego + 1 pkt gratis <---
- Wytypowanie do 8 zawodników - 1 pkt za każdego bez bonusów. <---
* Zmiennicy:
- Poprawne wskazanie zmienników (3) - 1 pkt za każdego.
- Poprawne wytypowanie strzelca/ ów bramki/ ek - 2 pkt za każdego. <---
* Wynik:
- Poprawne wytypowanie wyniku końcowego - 5 pkt <---
- Wytypowanie zwycięzcy - 3 pkt ( punkt dla każdego, kto nie trafił dokładnego wyniku końcowego, ale wytypował zwycięstwo danej drużyny) <---
- Wynik do przerwy - 1 pkt ( punkt otrzymują typerzy, którzy wskazali, jaki wynik będzie do przerwy czyli kto będzie prowadził albo czy będzie remis.
|
Pozwoliłem sobie podkreślić te ciekawsze wersje rozwinięcia regulaminu konkursu i teraz tak:
Bardzo dobry pomysł ze zwiększeniem progu punktowego za wytypowanie 9 zawodników do 11.
Również drugi podpunkt w którym mowa o 8 zawodnikach można uznać za trafiony i myślę, że mógłby się taki zapis znaleźć w nowym regulaminie.
Co do strzelców i 2 pkt za każdego:
Mam pewne obawy co do trafności tego pomysłu, bo wtedy zapewne będziemy mieli sytuację, że każdy będzie typował wyniki typu: 4-0, 5-2, 6-1 itp - żeby wpisać jak największą ilość strzelców i zwiększyć szansę na zarobienie dodatkowych punktów, czyż nie ?
Zwiększenie punktów za dokładne wytypowanie wyniku, też może być dobrym pomysłem.