To nie część artykułu tylko jakiś komentarz => te nazwiska to nie w tym temacie. Kolejny "dobrze poinformowany", tylko gdzie indziej się produkuje.
Co do Jovanovicia. Wiem, że to video menadżerskie, więc trzeba brać ze szczyptą soli, ale jednak robi wrażenie.
http://www.youtube.com/watch?v=Y-fcX...layer_embedded
Pierwsze, co rzuca mi się w oczy. Gość jak na swój wzrost ma naprawdę niezłą koordynację, motorykę i technikę. Taki Bunoza czy wcześniej Diaz, poruszają się jak za przeproszeniem paralitycy- każda część ciała osobno, wszystko u nich jest jakieś takie dzikie i wydaje się nie do końca kontrolowane. Jovanović wygląda pod tym względem na gościa bardzo ułożonego.
Druga rzecz- umie patrzeć na to, co dzieje się na boisku i szybko reagować. Te wszystkie sytuacje gdzie asekurował partnerów będąc ostatnim obrońcą- 80% naszych ligowych stoperów zawaliłoby, bo nie byliby gotowi do startu, ruszyliby o tempo za późno i o tempo spóźniliby się do rywala albo umożliwiając mu strzał, albo prokurując rzut karny.
Trzecia rzecz- świetny wyskok. Nie chodzi tylko o wysokość jaką osiąga, raczej o fakt, że umie zawisnąć w powietrzu. To daje mu o wiele większy margines błędu jeśli idzie o wyliczanie trajektorii piłki i stawia go w uprzywilejowanej pozycji, bo umożliwia wcześniejsze zajęcie strefy, w którą leci piłka. No i przede wszystkim daje czas na złożenie się do główki, dzięki temu to on uderza piłkę a nie odwrotnie.
edit: tak abstrahując od prawdziwości doniesień o Zanewie i Albermanie, to nieźle sodówka odbiła na forum. Podstawowi piłkarze mistrza Bułgarii i wicemistrza Izraela (o włos od mistrzostwa), w dodatku grający w swoich reprezentacjach - nie, dla nas są za słabi...