okazuje się, że śpiewał "pół węgrzy, pół ustaszy".
kto nie wie co to ustaszy - zapraszam tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ustasze jak widać to konkretnie chłopak pojechał
dobra, to tak, tu mamy przeprosiny Jovanovica:
http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-f...e-Vojvodjanima
i w wolnym tłumaczeniu na polski to mniej więcej wygląda tak:
Cytat:
Partizański obrońca Marko Jovanović przyznał, że mylił się, gdy śpiewał piosenki "pół Węgrzy, pół-ustaszy" po finale Pucharu Serbii i przeprosił wszystkich, którzy się obrazili.
Przepraszam graczy, menadżerów, fanów i wszystkich obywateli Wojwodiny, którzy uważają się dotknięci moim postępowaniem, że popełniłem błąd i proszę ich, żeby zrozumieli. Żałuję, euforia ogarnęła mnie, byłem pod wpływem atmosfery przed, podczas i po napiętej końcowce. Nie było moim zamiarem obrazić przeciwnika, zwłaszcza, że w Vojvodinie mam znajomych graczy - powiedział Jovanovic, zgodnie z "Dziennikiem".
Jovanovic dodał, że nie chciał nikogo urazić i powiedział, że w Nowym Sadzie spędził niezapomniane chwile.
Wiedziałem, że się pomyliłem, jak tylko opuściłem stadion, to jednak było już za późno. Każdy wie, jak bardzo kocham mój kraj, myślę, jest oczywiste, że nie chciałem urazić jej obywateli wszystkich narodowości. Jestem gotowy zaakceptować wszystkie kary - powiedział Jovanovic.
|
pozatym tu mamy info, że będzie się odwoływał:
http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-f...aliti-na-kaznu
"ponieważ kara jest za wysoka" i "dostał pozwolenie na opuszczenie klubu".