julo napisał(a):

Z tym dolewaniem oleju do TDI to nie do końca tak..
Co prawda instrukcja obsługi przewiduje dosyć spore dolewki ale ja miałem już 3 silniki TDI i tylko w jednym byłem zmuszony dolewać olej, miał ponad 300tys km.
W dwóch pozostałych nie dolewam nic. Ludzie myślą też że silnik żre olej, a najczęściej to są jakieś drobne wycieki, olej sie gdzieś poci itp. Warto zajrzeć.
A wracając do spalania, właśnie zrobiłem 600km przez całą Polskę i spalanie w 1.9 TDI (130KM, 6 -biegów) wyszło mi średnio 5,3L/100km, średnia prędkość ok. 86km/godz., czas jazdy 7 godzin. Auto załadowane na maxa - pełne obciążenie.
|
Podłączę się: Astra H 1,7 CDTI, sprawdzam olej co kilka tyg, za miesiąc czeka mnie wymiana (wymieniam co rok ok 15tys km) i nie zdarzyło mi się dolewać, poziom ciągle ten sam (auto z 04 r. mam go 2 lata).
A spalanie, w zeszły weekend 700 km 4,5 l/100

z tym że w 2 osoby, bagażnik pełen. No ale raczej delikatnie.