0 22 napisał(a):

|
W Bundeslidze przyznawana jest złota gwiazdka za każde kolejne 5 mistrzostw. Stad Bayern ma 4 za 21 tytułów, a Dortmund 1 za 6 mistrzostw. W Turcji mamy podobną sytuację i tak Fener ma za 18 mistrzostw 3 gwiazdki, Galata to samo za 17 mistrzostw, a Besiktas 2 gwiazdki za 13 mistrzostw.
|
Mógłby PZPN zrobić reformę tych przepisów na kształt tego co piszesz, czyli złota gwiazdka za 5 mistrzostw. Wisła miałaby już 2 gwiazdki i byłaby bardzo blisko trzeciej
I żeby jakoś uhonorować kluby które kiedykolwiek zdobyły mistrzostwo (jakby nie było jest to historyczne osiągnięcie, vide taka Garbarnia), dać białą albo srebrną za 1 mistrzostwo, przy czym ta gorsza nie-złota gwiazdka mogłaby być naszyta tylko pojedynczo (tzn. klub który ma 1 mistrzostwo miałby 1 gwiazdkę tak jak klub, który ma 4 mistrzostwa).
Czyli:
Liczba mistrzostw: 1,2,3,4 - 1 biała/srebrna gwiazdka
5,6,7,8,9 - 1 złota gwiazdka
10,11,12,13,14 - 2 złote gwiazdki
15,16,17,18,19 - 3 złote gwiazdki
20,21,22,23,24 - 4 złote gwiazdki
itd