Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
0 22
Senior Member
 
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14199
Stary 16.06.2011, 17:38
ToTylkoJa napisał(a):Wyświetl post
Przecież 3 (tj 2) liga jest podzielona na dwie ligi regionalne- wschód i zachód.
Ta?


A poważnie: no, jasne że tak. Z tym że aktualnie grają w tej 3 lidze kluby od 35 do 70 w POlsce, tymczasem w 'moim' projekcie grałyby tam kluby od 25 do 50 miejsca w Polsce, czyli tylko aktualna czołówka, mająca kasę i potencjał na lepszym niż żaden poziomie z 3 ligi (Zagłębie, Bałtyk, Stomil) plus najsłabsze z 2 (Dolcan, Nieciecza itp). Natomiast biedaki w stylu Polonia Nowy Tomyśl czy Lechia Zielona Góra dla których wyjazd na 500 km to katastrofa budżetowa grałyby w 4 lidze wojewódzkiej na przykład.

Zresztą sam PZPN o tym myśli, bo planuje połączenie wschodniej i zachodniej w ogólnopolską JEDNĄ 3 ligę. Moim zdaniem mój pomysł jest lepszy (bo tutaj będziemy mieli Stalówkę i Bałtyk w jeden lidze czyli jeszcze dalsze wyjazdy choć dla bogatszych), ale skutek dla najbiedniejszych jest taki sam. Z 36 ekip zrobi się ze 20, więc najbiedniejsze 16 będzie grało w ligach regionalnych z mniejszymi wydatkami.
Ostatnio edytowane przez 0 22 : 16.06.2011 o godz. 17:41.
Habemus Dubletum

LEG14


White Star Awards w kategorii:

Innowierca roku 2009
Innowierca roku 2011

Odpowiedz cytując