ToTylkoJa napisał(a):

|
Przecież 3 (tj 2) liga jest podzielona na dwie ligi regionalne- wschód i zachód.
|
Ta?
A poważnie: no, jasne że tak. Z tym że aktualnie grają w tej 3 lidze kluby od 35 do 70 w POlsce, tymczasem w 'moim' projekcie grałyby tam kluby od 25 do 50 miejsca w Polsce, czyli tylko aktualna czołówka, mająca kasę i potencjał na lepszym niż żaden poziomie z 3 ligi (Zagłębie, Bałtyk, Stomil) plus najsłabsze z 2 (Dolcan, Nieciecza itp). Natomiast biedaki w stylu Polonia Nowy Tomyśl czy Lechia Zielona Góra dla których wyjazd na 500 km to katastrofa budżetowa grałyby w 4 lidze wojewódzkiej na przykład.
Zresztą sam PZPN o tym myśli, bo planuje połączenie wschodniej i zachodniej w ogólnopolską JEDNĄ 3 ligę. Moim zdaniem mój pomysł jest lepszy (bo tutaj będziemy mieli Stalówkę i Bałtyk w jeden lidze czyli jeszcze dalsze wyjazdy choć dla bogatszych), ale skutek dla najbiedniejszych jest taki sam. Z 36 ekip zrobi się ze 20, więc najbiedniejsze 16 będzie grało w ligach regionalnych z mniejszymi wydatkami.