Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Elefant
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14192
Stary 16.06.2011, 15:21
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem o co Ci chodzi.

To ironia była.

To wprost. Jak byś zareagował (i 95 % tego forum), gdyby kibice Barcelony napisali, że Wisła nie powinna grać w pucharach europejskich, bo jest za biedna tj. nie ma stadionu, bazy treningowej itd. Nie chodzi o to co tam osiągneliśmy czy osiągniemy tylko o samo uczestnictwo.
Odmówiłeś gry dwóm drużynom tylko dlatego, że jedna jest biedna a druga pierwszy raz awansowała i musi jeszcze spełnić kilka kryterii organizacyjnych (stadion PBB o ile wiem podgrzewana murawę ma i oświetlenie też).

Może jestem staroświecki, ale dla mnie sport to sport. Jak ktoś wygrał ligę to gra w wyższej klasie należy mu się jak psu kość. Jeżeli z takich czy innych powodów są rzeczy, które musi poprawić to bliska mi jest filozofia Sartre:

Cytat:
Liberalne podejście do beniaminków przynajmniej daje im szansę, że poszerzą pulę zespołów, które mają podstawy do funkcjonowania w wymagających finansowo warunkach ekstraklasy. Zaostrzanie w drugą stronę, poziom niżej, wyleje dziecko z kąpielą i wytnie większość zespołów z I ligi.
Ciagły dopływ świeżej krwi i konkurencja jest motorem postępu. Izolacja i wznoszenie barier to stagnacja.
Jak ktoś nie wykorzysta szansy i spadnie sportowo, trudno, takie jest życie i taki jest sport. Za rok dwa dziesięć, może będzie znów okazja.
Odpowiedz cytując