Cytat:
|
Dlatego ekstraklasa powinna mieć gdzieś 12 drużyn, druga liga to samo, natomiast trzecia liga powinna mieć 24 ekipy podzielone na dwie ligi regionalne.
|
O Matko Boska, ile razy to było już tłuczone?
Jakby ekstraklasa miała 12 drużyn nie od dzisiaj, a od 5 lat wstecz, to dzisiaj by nie było w niej takich drużyn jak Śląsk, Lechia, Korona, Jagiellonia albo Ruch. I te drużyny w tej chwili byłyby na poziomie finansowo-infrastrukturalnym ŁKS-u albo Pogoni. Krzywda się komuś stała, że grają w e-klasie?
A że w przypadku 12 drużyn o awans walczyłyby na tamten czas nieco mocniejsze ekipy, to nikt by w te drużyny nie inwestował, bo po cholerę inwestować w I ligę? A tak nie licząc Ruchu (który prędzej czy później też się ogarnie finansowo) te ekipy są nie lada wartością dodaną naszej kopanej - także pod względem finansowym i infrastrukturalnym.
Zresztą powodów na to że to zły pomysł jest dużo więcej, ten jest po prostu mój ulubiony, bo jest wyraźnym, namacalnym dowodem na to, że zmniejszanie ligi nie ma sensu

Temat jest wałkowany średnio co dwa miesiące, więc wystarczy poczytać trochę wstecz
A tak w ogóle, to liga powinna grać w systemie wiosna-jesień!!!11