Cytat:
|
Dlatego w I lidze powinny być bardzo duże wymogi licencyjne i surowo przestrzegane
|
Teoretycznie tak, ale w praktyce realia na to za bardzo nie pozwalają. Spełnianie wymogów licencyjnych to nie jest kwestia jakiejś skrupulatności w prowadzeniu papierów czy wytężonej pracy, ale najzwyklej w świecie wyłożenia kasy na szereg inwestycji. Problem w tym, że o ile w ekstraklasie taka inwestycja może się jeszcze opłacać, o tyle w I lidze już nie - I ligę mało kto ogląda, sponsorzy się jakoś szczególnie do niej nie garną, ogólnie rzecz biorąc gra nie warta świeczki. Jakby zacząć stawiać wysokie standardy do gry w I lidze, to zaraz się okaże, że do gry na tym poziomie gotowych jest 8 zespołów na krzyż, a wszyscy pozostali będą się pchali do II ligi. I trudno się dziwić - awans jest dla dwóch zespołów, a reszta ryzykuje tym, że przez lata będzie inwestować i będzie tylko tracić.