Bialix napisał(a):

@Kociewiak, było wałkowane przed końcem ligi wiele razy: jak Podbeskidzie jest be, to Arka zostaje.
@CMSNero: Arka zostaje, a nawet jakby było odwrotnie to nie Flota wchodzi, o czym pisałem, tylko Bogdanka Łęczna, bo ona jest najwyższą SSA w tabeli I ligi.
O:
Uchwała nr VII/117 z dnia 24 czerwca 2010 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Ekstraklasy na sezon 2010/2011:
W sytuacji, gdyby spośród klubów występujących w sezonie 2010/2011 w rozgrywkach Ekstraklasy nie uzyskał licencji na występowanie w następnym sezonie w Ekstraklasie według procedury przewidzianej w Podręczniku Licencyjnym więcej niż jeden klub, kluby te zostaną sklasyfikowane w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2010/2011 zgodnie z liczbą zdobytych punktów, jednakże zostaną przesunięte do I ligi. W takiej sytuacji miejsce w Ekstraklasie zachowują zespoły, które w sezonie 2010/2011 zostały sklasyfikowane na 15 i 16 miejscu.
|
Bzdura! Uchwała, którą zacytowałeś odnosi się do klubów ekstraklasy a nie I ligi. Odnośnie licencji dla klubów pierwszoligowych procedura jest następująca:
Art. 2.5.
W sytuacji, gdy klub występujący w sezonie 2010/2011 w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi nie uzyska licencji na występowanie w następnym sezonie w Ekstraklasie według procedury przewidzianej w Podręczniku Licencyjnym, klub ten zostanie sklasyfikowany w rozgrywkach aktualnego sezonu na miejscu, które zajął w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi, ale nie otrzyma prawa gry w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie następnym.
Art. 2.6.
W sytuacji, o której mowa w pkt. 2.5., gdyby licencji nie otrzymał jeden lub więcej klubów występujących w sezonie 2010/2011 w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi przy uzupełnieniu klubów, biorących udział w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie następnym bierze się pod uwagę kluby w następującej kolejności:
- a. klub, który w sezonie 2010/2011 zajął 3 miejsce w I lidze,
- b. klub, który w sezonie 2010/2011 zajął 4 miejsce w I lidze, itd
Czyli jak odwołanie Podbeskidzia nie poskutkuje, to będą to wałkować z Flotą a później z kolejnymi drużynami, aż do Górnika Łęczna. Swoją drogą, to pokazuje kolejny absurd - okaże się jescze że Górnik dostanie licencje w sierpniu
