No kibicowsko, to Korona to bylejakość, ale też bez przesady - nigdy wszystkie ekipy grające w e-klasie będą miały mocny skład kibicowski, zresztą nie powinno to być wyznacznikiem, co najwyżej jakąś częścią składową. A jednocześnie, mimo problemów które ich teraz dorwały, to całkiem solidnie zorganizowany klub jest, przynajmniej "w porównaniu". Mnie tam byłoby szkoda przepadku Korony - nie przepadam za nimi, ale to mimo wszystko jest ekipa, która wstydu e-klasie nie przynosi, a i ma jakiś potencjał.
Cytat:
|
Co do frekwencji to Korona też ma żenującą biorąc pod uwage to, że są jedyni w mieście, mają porządny stadion i grają w ekstraklasie.
|
4 najwyższa frekwencja w e-klasie.

faktycznie żenada

zwłaszcza jak na 200 tyś. miasto.
Wstydzić, to się może JW Fanaberia, która nie wypełnia swojego stadioniku przy biletach za 5 zł. Ale w sumie się im nie dziwię - przyjeżdżać średnio co drugi tydzień z Wielkopolski do Warszawy też by mi się nie chciało (średnia frekwencja w zeszłym roku - niecałe 4500, pojemność 7500). Wstydzić, to się może Bełchatów z frekwencją 2900 - a przecież miasto duże, a ekipa "mocna", koniec końców mocniejsza od Korony, a stadion na ponad 5000.
Korona wprawdzie ma za duży stadion jak na swoje obecne potrzeby (zapełnia go w nieco ponad 50%), ale... krytyka ze strony kibica Lechii jest cokolwiek nie na miejscu (średnia frekwencja 7.200, stadion na 11 tyś ludzi). Poza tym on jest za duży dzisiaj, ale też nie można zakładać, że tak będzie też w przyszłości.