AYALA napisał(a):

|
wiadomo że na powstanie takich Akademii piłkarskich jak ma Barca,Arsenal czy inne wielkie kluby nas jeszcze długo nie będzie stac.Na początek warto podnosic poziom trenerów zespołów młodzieżowych Nie tylko z dużych ośrodków ale i z mniejszych miast.Przyjąc konkretnie metody treningowe grup młodzieżowych takie jak np w Holandii czy Hiszpani .To chyba takie minimum jakie powinny władze pzpn zrobic.Nie może tak byc że prawie 40 milionowy kraj nie ma Ligi Mistrzów od 15 lat a reprezentacja jest w rankingach FIFA na 70-tym miejscu.
|
Przede wszystkim warto zainwestować w trenerów - pasjonatów, z ciekawymi pomysłami szkoleniowymi, którzy widzieli jak wyglądają metody pracy z dzieciakami w dobrych klubach europejskich. Tylko trzeba im za tą pracę godziwie zapłacić a u nas uważa się, że to jest misja warta uścisku dłoni prezesa i pamiątkowego dyplomu. Baza to rzecz wtórna - nie trzeba dużo żeby grać w piłkę. Kawałek skoszonej łąki + dwie bramki i piłka. Tylko potrzebne są OSOBOWOŚCI dzięki którym dzieciak zamiast deskorolki, klepania w gierki na kompie czy kursu tańca towarzyskiego wybierze futbol.
A co do ME - ten pomysł raczej nie wypalił. Najlepsi młodzi piłkarze są wypożyczani do I czy II ligowych klubów, reszta co tam gra nie ma motywacji do robienia postępów. Kończy się to tym, że nasza reprezentacyjna młodzieżówka przegrywa z Luksemburgiem.