Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
dulli78
Senior Member
 
 
Od: 06.2011
Skąd: z podziemia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14107
Stary 13.06.2011, 16:09
AYALA napisał(a):Wyświetl post
wiadomo że na powstanie takich Akademii piłkarskich jak ma Barca,Arsenal czy inne wielkie kluby nas jeszcze długo nie będzie stac.Na początek warto podnosic poziom trenerów zespołów młodzieżowych Nie tylko z dużych ośrodków ale i z mniejszych miast.Przyjąc konkretnie metody treningowe grup młodzieżowych takie jak np w Holandii czy Hiszpani .To chyba takie minimum jakie powinny władze pzpn zrobic.Nie może tak byc że prawie 40 milionowy kraj nie ma Ligi Mistrzów od 15 lat a reprezentacja jest w rankingach FIFA na 70-tym miejscu.
Przede wszystkim warto zainwestować w trenerów - pasjonatów, z ciekawymi pomysłami szkoleniowymi, którzy widzieli jak wyglądają metody pracy z dzieciakami w dobrych klubach europejskich. Tylko trzeba im za tą pracę godziwie zapłacić a u nas uważa się, że to jest misja warta uścisku dłoni prezesa i pamiątkowego dyplomu. Baza to rzecz wtórna - nie trzeba dużo żeby grać w piłkę. Kawałek skoszonej łąki + dwie bramki i piłka. Tylko potrzebne są OSOBOWOŚCI dzięki którym dzieciak zamiast deskorolki, klepania w gierki na kompie czy kursu tańca towarzyskiego wybierze futbol.

A co do ME - ten pomysł raczej nie wypalił. Najlepsi młodzi piłkarze są wypożyczani do I czy II ligowych klubów, reszta co tam gra nie ma motywacji do robienia postępów. Kończy się to tym, że nasza reprezentacyjna młodzieżówka przegrywa z Luksemburgiem.
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"




Odpowiedz cytując