Sartre napisał(a):

|
Gdzie Rzym, gdzie Krym? No nie oszukujmy się, Barcelona na szkolenie jednego rocznika dzieciaków ma pewnie więcej kasy, niż połowa naszych ekstraklasowych zespołów na wzmocnienia łącznie.
|
wiadomo że na powstanie takich Akademii piłkarskich jak ma Barca,Arsenal czy inne wielkie kluby nas jeszcze długo nie będzie stac.Na początek warto podnosic poziom trenerów zespołów młodzieżowych Nie tylko z dużych ośrodków ale i z mniejszych miast.Przyjąc konkretnie metody treningowe grup młodzieżowych takie jak np w Holandii czy Hiszpani .To chyba takie minimum jakie powinny władze pzpn zrobic.Nie może tak byc że prawie 40 milionowy kraj nie ma Ligi Mistrzów od 15 lat a reprezentacja jest w rankingach FIFA na 70-tym miejscu.