O jaką uczelnię chodzi? UEK? Jeśli tak, to informacje o rekrutacji na II stopień masz:
tu
http://nowa.uek.krakow.pl/pl/edukacj...i-stopnia.html (info oficjalne)
i tu
http://f.ae.krakow.pl/viewforum.php?...2c143192437bb0 (nieoficjalne, ale to forum studenckie i tam najlepiej kierować takie pytania).
Na ogół przy rekrutacji na poziom drugi masz jakiś egzamin, czasem jest to tylko rozmowa, czasem piszesz test. Do przyjęcia na 2 poziom, wymagany jest dyplom licencjacki, ale niekoniecznie z tej samej specjalności/dyscypliny co na poziomie pierwszym. Jeśli kierunek licencjacki i magisterski bardzo się różnią, po prostu będziesz musiał zaliczyć tzw. różnice programowe (kilka kursów, zależnie od programów studiów dla danego kierunku).
Jeśli interesują Cię te minima, to możesz je sprawdzić na stronie ministerstwa:
http://www.bip.nauka.gov.pl/bipmein/...ut=1&page=text