Kosecki jak ustabilizuje formę, to może być dla Legii wzmocnieniem na miarę przynajmniej kilkuset tysięcy euro. Razem z Wolskim, Kucharczykiem i Borysiukiem należy do zdecydowanie najzdolniejszych wychowanków Legii w dobrych kilku ostatnich latach. Do tego ma za sobą bardzo udany sezon w I lidze (11 bramek, kilka asyst), czyli już na poziomie powiedzmy całkiem poprawnym, a dużo wyższym niż ME.
Zbozień też zaliczył pełny sezon w Sandecji, która jest na czwartej pozycji w I lidze, a więc czub tabeli. Jemu akurat przydałoby się takie wypożyczenie do dołu tabeli Ekstraklasy, bo środkowy obrońca potrzebuje głównie zyskiwać jak najwięcej ogrania i doświadczenia, ale akurat tego typu wypożyczenie jest mało realne.
Ogólnie Legia jest w o tyle dobrej sytuacji, że ma kilku solidnie wyglądających młodych grajków, którzy z czasem powinni być jeszcze lepsi i u chyba żadnego z nich nie widać aktualnie oznak "z
rybusienia". Trudno powiedzieć, czy są to talenty na miarę sprzedaży za miliony euro, ale przynajmniej mają za pół darmo polskich zawodników nie gorszych, niż 25-27 letni grajkowie z naszej ligi kupowani za kilkaset tysięcy złotych. A więc zaplecze drużyny mają właściwie bez większych nakładów finansowych.
Generalnie stabilizacja w tej drużynie może być ich atutem w następnym sezonie, może, ale nie musi oczywiście. No i trzeba przyznać, że to, co ITI zrobiło z akademią, zaczyna akurat powoli dawać świetnie efekty.
Co do Sobiecha, to szkoda komentować wypociny osób, które starają się udowadniać swoje tezy nie podając żadnych, ale to ŻADNYCH faktów. Ale to w sumie jest oczywiste, bo akurat fakty zabijają te ich śmieszne teorie. Zalecam nie komentowania tego typu bzdur, bo każdy kto ma głowę na karku odpowiednie zdanie w tym temacie może sobie wyrobić i nie ma najmniejszego sensu udowadniać, że białe jest białe, a czarne jest czarne.