Wyświetl pojedynczy post
Angmir
Senior Member
 
 
Od: 07.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2742
Stary 09.06.2011, 14:54
CMSNero napisał(a):Wyświetl post
Sobiech a Malecki - z calym szacunkiem dla Sobiecha ale przy Malym jest drewnem i tyle [1]



Jakos Mierzejewskiemu nie przeszkodzilo granie w Poloni zeby go wycenic na 3 miliony czy nawet 4 - twoim tokiem rozumowania jesli Mierzej zagralby z Juve i ManCity dobre mecze to wartos wynosila by 3x wiecej niz dzis = 9 milionow euro ? [2]

a nawiazujac do Rudnevsa to watpie ze ktokolwiek dzis moglby za niego dac 2,5mil euro - no chyba ze Wojciechowski...( i te bleblanie o 6 euro przez Rutkowskiego to nawet do dyskusji sie nie nadaje )

1) to tylko twoje zdanie - statystyki Sobiech ma 3 razy lepsze a gra w słabszym klubie do tego jest młdoszy. Wedłóg mnie są to piłkarze tej samej klasy tylko spełniający inne funkcje (Sobiech ze swoich wywiązuje się może nawet lepiej) Ale tak jak mówie to jest moje zdanie tamto jest twoje. Statystyki bardziej potwierdzają moje zdanie.

2) Ale wedłóg tych samych źródeł według których Mierzejewski wyceniany jest na 3-4 mln €, Sobiech wyceniany jest na 2-2,5mln €. I tak jeżeli Mierzejewski grałby w "tamtym Lechu" to dziś nie było by go w Polonii bo by go wyciągneli za 5-6 mln. (tylko dlatego że po prostu z naszej ligi nikogo nie sprzedamy za więcej - takie realia)

3) co do Rudnevsa to również się mylisz - po pierwsze Wojciechowski napewno nie dał by 2,5 mln € za piłkarza z Polskiej ligi - to za dużo nawet jak na niego. Po drugie za 3 mln € Rudnevs mogą opyulić w każdej chwili. Jego wartość spadła nieco po przegranym sezonie w lidze, ale w zimę wiele klubów było dość niezdrowo na niego napalonych (mysle że 6 mln € od jakichś Rusków czy Turków było możliwe wtedy, ale wtedy to i Właściciele lecha zwariowali i wydawało im sie że mają w składzie co najmniej Benzeme)

Swoją drogą to Rudnevs nawet jak na Polskie warunki to po prostu bardzo dobry napastnik i nic więcej. Ma straszne braki w technice (przyjęcie piłki w szczególności) nadrabia walką i niezłym instynktem strzeleckim, ale to piłkarz klasy Brożka w najlepszym wypadku. (Brozio to miał potencjał wielki ale trochę go nie wykożystał) Dla mnie 2 mln € to jego wartość, ale rynek żądzi się swoimi prawami i to co mu się udało w LE wywindowało jego wartość na kilka łądnych lat.
Odpowiedz cytując