A co, mieliśmy Ci to na czole napisać?
wujekWojtek napisał(a):

|
Bardzo ciekawy jest fakt że polskie przepisy są bardziej restrykcyjne niż te UEFA, która np nie wymaga systemu oddymiania. (...)
|
Mylisz przepisy. Przepisy UEFA możesz porównywać do przepisów PZPN czy Ekstraklasy. Określają one co powinno być, żeby stadion przyporządkować do określonej kategorii, żeby można było rozgrywać na nim mecze określonej rangi.
Natomiast kwestia oddymiania związana jest z prawem budowlanym - tym, czy można dany budynek odebrać i z niego bezpiecznie korzystać.
Najpierw budynek musi być dopuszczony przez odpowiednie służby do użytku (m.in,. straż pożarna), a potem możesz zgłaszać go do Ekstraklasy, PZPN, UEFA. Jeśli nie masz papierów poświadczających odbiór budynku, to nie masz co go zgłaszać do rozgrywek. Wniosek będzie niekompletny.