Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
flamengista
Piknik
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Kraków/Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14008
Stary 06.06.2011, 18:32
Sartre napisał(a):Wyświetl post
A to przepraszam, ale w Anglii, Niemczech, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoszech itd. itp. o PS3 myślisz, że nie słyszeli?
Owszem, ale:

1. Tam są dzieci imigrantów, których rodzice wiedzą że piłka to jedyna szansa na awans sportowy
2. Bogatsi wypychają dzieciaki na podwórko, bo mają hopla na punkcie "zdrowego trybu życia"

U nas jesteśmy na etapie dorabiania się, więc biedni rodzice za.przają jak robociki, a dzieciaki siedzą przed kompem bo tak najwygodniej.

PS. a co do wcześniej omawianej infrastruktury... W latach dziewięćdziesiątych była jeszcze infrastruktura z PRL - kiepska, ale była. Ale to nie warunki były najważniejsze, tylko chęć do gry.

W Brazylii chłopaki kopią na piasku i dziadowskich poletkach. Ale od tego się zaczyna.

Lysy napisał(a):Wyświetl post
To dziwne co piszesz, bo u mnie przed blokiem 12-15 letnia dzieciarnia non stop od 10 do 21 napierdala w piłkę. Nie ma dnia by nie kopali , a takiego natłoku bachorów to nie widziałem od lat 90' Więc z tym różnie bywa.
To bardzo pocieszające, ale tu jest inaczej.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując