Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46303
Stary 05.06.2011, 15:48
thechris napisał(a):Wyświetl post
Wróżysz z fusów i zaciemniasz statystyki. Wybierasz fragment, który Ci pasuje do wątpliwej tezy i próbujesz nieudolnie ją udowodnić nie mając żadnych argumentów. Uefa bierze 5 sezonów z rzędu a nie trzy tak jak Ty próbujesz manipulować. Co będzie za rok i dwa tego nie wiesz. Jesteśmy na 24 miejscu czyli 8 pozycji niżej niż parę lat temu. Jeśli to dla Ciebie oznacza "jest lepiej" to gratuluję.
Jeszcze raz, bo widzę że do niektórych trzeba po kilka razy żeby dotarło.

W tej dyskusji nie ma żadnego znaczenia ile sezonów bierze UEFA do swojego rankingu. To jest dyskusja na temat tendencji zdobywanych punktów przez naszą ligę w ostatnim okresie. I fakty są takie, że w ostatnich trzech sezonach byliśmy 20 krajem pod względem zdobytych punktów. Nie wiem, co będzie za rok, co będzie za dwa lata, ale trzy ostatnie sezony jednoznacznie przeczą tezie, że nie robimy postępu. Finito, tyle w temacie.

Owszem być może następne dwa udowodnią, że to jest stwierdzenie na wyrost, ale w tym momencie wszystko wskazuje na to, że tendencja jest bardzo dobra. Ale to może dlatego, że dla mnie to, co było 5 lat temu jest zdecydowanie zamierzchłą przeszłością i uważam, że w latach 2005/2006 nasza piłka była w zupełnie innej rzeczywistości, niż w tym momencie. Nawet jeśli UEFA bierze ranking z tego okresu.

thechris napisał(a):Wyświetl post
Porównanie jest mega bezsensowne chociażby z powodu, że Azerbejdżan od Liechtensteinu dzieli w rankingu Fifa aż 45 pozycji. Liechtenstein jest za taką potęgą jak reprezentacja Curaçao...
Porównanie jest jak najbardziej na miejscu chociażby z powodu, że analogicznie Turcja jest od Litwy kilkukrotnie lepszą reprezentacją. Proporcje porównania jak widzisz również są zachowane. Czyż nie?
Odpowiedz cytując