Sędzia napisał(a):

|
I na marginesie, to co napisał sambo, tj. fakt pełnienia funkcji Prokuratora Generalnego w jakimś stopniu uprawniał stawianie zarzutów.
|
uprawniał do stawiania zarzutów na konferencji prasowej ? No błagam. Pomijając juz fakt, ze prokurator generalny nie jest od wnoszenia aktu oskarżenia.
A to co napisał sambo to brednie w czystej postaci. To że ktoś jest prokuratorem nie uprawnia go do ogłaszania na prawo i lewo o tym, że ktoś kogoś zabił. Prokurator wnosi akt oskarżenia do sądu PO przeprowadzonym śledztwie/dochodzeniu, i wtedy ma już jakies podstawy do tego co w nim jest - a sam "podejrzany" staje sie w tym momencie "oskarżonym". Więc porównanie tego co zrobił Ziobro do zwykłej pracy prokuratora jest zwyczajnie głupie.