Wyświetl pojedynczy post
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46122
Stary 03.06.2011, 16:08
TeeS88 napisał(a):Wyświetl post
Mam pytanie dlaczego piszecie o 10 czerwca? Skoro okienko transferowe zawsze jest otwarte od 1 lipca do końca sierpnia.


- ZIMOWE - 1.01-31.01
WYJĄTKI: Szwecja, Norwegia (1.01 - 31.03), Stany Zjednoczone (15.01-15.04), Finlandia (1.03-30.04).

UWAGA!
W Polsce zimowe okno transferowe trwa od 1. lutego do 28. lutego! (za wydaną przez PZPN "Uchwałą w sprawie statusu polskich piłkarzy oraz zmian przynależności klubowej")

- LETNIE - 1.07 - 31.08
WYJĄTKI: Szwecja (1.07 - 31.07), Norwegia, Finlandia (1.08 - 31.08), Stany Zjednoczone (15.06 - 15.08), Ukraina, Rosja

Coś się zmieniło? Teraz można podpisywać kontrakty z wolnymi zawodnikami, gotówkowe mogą odbywać się po 1.07. co prawda i tak wiele klubów już nagocjuje i podpisuje umowy, np. Bayern kupił Neuera, jednak on, jak i każdy inny piłkarz w nowym klubie będzie mógł pojawić się dopiero 1.07.
To kiedy otwarte jest okienko nie ma kompletnie nic do rzeczy. Transfery przeprowadza się przez cały rok. To od kiedy formalnie zawodnik może być potwierdzony w krajowym ZPN ma się ni jak do oceny transferów np. w kontekście tego czy nowi zawodnicy mają odpowiednio dużo czasu na zgranie się z zespołem. Przygotowania zaczynamy 10 czerwca i dlatego ta data jest kluczowa.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując