TeeS88 napisał(a):

Mam pytanie dlaczego piszecie o 10 czerwca? Skoro okienko transferowe zawsze jest otwarte od 1 lipca do końca sierpnia.
- ZIMOWE - 1.01-31.01
WYJĄTKI: Szwecja, Norwegia (1.01 - 31.03), Stany Zjednoczone (15.01-15.04), Finlandia (1.03-30.04).
UWAGA!
W Polsce zimowe okno transferowe trwa od 1. lutego do 28. lutego! (za wydaną przez PZPN "Uchwałą w sprawie statusu polskich piłkarzy oraz zmian przynależności klubowej")
- LETNIE - 1.07 - 31.08
WYJĄTKI: Szwecja (1.07 - 31.07), Norwegia, Finlandia (1.08 - 31.08), Stany Zjednoczone (15.06 - 15.08), Ukraina, Rosja
Coś się zmieniło? Teraz można podpisywać kontrakty z wolnymi zawodnikami, gotówkowe mogą odbywać się po 1.07. co prawda i tak wiele klubów już nagocjuje i podpisuje umowy, np. Bayern kupił Neuera, jednak on, jak i każdy inny piłkarz w nowym klubie będzie mógł pojawić się dopiero 1.07.
|
To kiedy otwarte jest okienko nie ma kompletnie nic do rzeczy. Transfery przeprowadza się przez cały rok. To od kiedy formalnie zawodnik może być potwierdzony w krajowym ZPN ma się ni jak do oceny transferów np. w kontekście tego czy nowi zawodnicy mają odpowiednio dużo czasu na zgranie się z zespołem. Przygotowania zaczynamy 10 czerwca i dlatego ta data jest kluczowa.