Wyświetl pojedynczy post
Szarny
Senior Member
 
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46075
Stary 03.06.2011, 09:49
PANDEM0NIUM napisał(a):Wyświetl post
Zgadzam się z tym w 100%.
Pomoc WILK-JEŻ-MELEX byłaby bardzo mocna. Tym bardziej że Jeż nie jest typowym ofensywnym pomocnikiem. Obserwowałem go w kilku meczach i na pewno nie jest to jeździec bez głowy. Zdyscyplinowany taktycznie z dobrym odbiorem, kreatywny, typowy pomocnik box to box.
Jednak jego przyjście do Wisły można włożyć między bajki, to pobożne życzenia pismaków.
Jeż przypomina mi Stilica. Styl gry, umiejętność rzucenia prostopadłej piłki, świetna technika strzału i ogólnie sposób poruszania się, prowadzenia piłki bardzo podobne jak u Bośniaka. Taka flegma, szybki nie jest, ale nadrabia braki motoryczne kapitalnym przeglądem pola i umiejętnością podejmowania dobrych decyzji. Moim zdaniem obecnie najlepszy zdecydowanie rozgrywający ligi. Typowa "10".

Jednak nie widzę żadnego związku (sportowego) łączącego odejście Meliksona i przyjście Jeża. Zupełnie inni piłkarze. Jeż nie potrafiłby zastąpić Maora, a Maor sam nie jest w stanie dać drużynie tego co mógłby dać jej w ofensywie Jeż.

Maor również potrafi zagrać świetną piłkę między obrońców, ale jak do tej pory jego największą zaletą są skuteczne rajdy w bocznych sektorach, branie na siebie ciężaru gry i skupianie uwagi rywala, dzięki czemu inni mają troche więcej miejsca. Jeż wypełnił by lukę jaka powstaje, gdy na boisku jest Jirsak, Garguła albo Siwakow w roli jednego z 3 środkowych pomocników.

Jeżeli ktoś go wyciągnie z Zabrza to zrobi świetny interes.
Odpowiedz cytując