Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13905
Stary 02.06.2011, 12:58
arti napisał(a):Wyświetl post
Spójrz na tabelę wiosny - progres widoczny jak na dłoni.
Spokojnie mają potencjał finansowy i sportowy na bycie choćby przed takimi ekipami jak:ŁKS, Widzew, Bełchatów, Zagłębie, Ruch, Górnik, TSP, Korona.
Z kolei żeby z powodzeniem rywalizować w całych rozgrywkach z Wisłą,Legią,Polonią są im potzrebne z pewnością wielkie zakupy i być może także inny trener (pytanie czy Szatałow jest trenerem na grę o najwyższe pozycje - obojętnie z kim).
Jakby ktoś powiedział w sierpniu/wrześniu ub.roku, że Śląsk skończy na pudle też byś tak napisał... o zrywaniu boków... fortuna kołem się toczy, poza tym warunki się zmieniają i zazwyczaj jest jakiś czarny koń (Ruch, Sląsk).
Wątpie czy Zagłębie ustępuje im finansowo (KGHM) grając w dodatku na ładniejszym stadionie. Bełchatów chyba też nie jest finansowo słabe ale piłkarsko lepsze o klasę. Poza tym nieprzypadkowo słabsze finansowe kluby typu Ruch, Górnik czy Widzew notorycznie ich klepią i są co sezon wyżej od nich w tabeli. To nie przypadek. Oprócz pieniędzy trzeba jeszcze mieć normalnego właściciela i w tej lidze trochę lat siedzieć aby się znać na robocie oraz mentalność. Cracovia to taki nowobogacki co znalazł się nagle (za pieniądze) na salonach i strasznie chce coś sobą znaczyć tylko mu słoma z butów wychodzi. Dobrze to opisało weszło.com, ktore nazwało ich klubem pszenno-buraczanym. Poza tym te 3 ostatnie wymienione kluby mają kibiców z prawdziwego zdarzenia i ich presj oddziaływuje na klub i zawodników.
Tak więc nie zostaje za dużo klubów, na tle których można powiedzić, że są lepsi. Wystarczajaco tyle aby powalczyli w następnym roku tradycyjnie o utrzymanie.
Fortuna kołem się toczy ale nie na tyle.
Odpowiedz cytując