Wyświetl pojedynczy post
zloty1906
Senior Member
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18716
Stary 31.05.2011, 10:32
W dzisiejszym DP jest wywiad z Majchrowskim i pytania dotyczące stadionu oraz hali.

- Brakuje pieniędzy na system oddymiania na stadionie Wisły. Skąd wziąć na to co najmniej 12 milionów złotych?

- Będziemy się nad tym zastanawiać, bo to rzeczywiście jest problem. Weszły w życie nowe przepisy przeciwpożarowe i strażacy żądają, żebyśmy zrobili system oddymiania.

- Chce Pan budować halę Wisły. Skąd wziąć na to pieniądze?

- To kolejny problem, który trzeba będzie rozwiązać. Będziemy się zastanawiać, jak zmienić wieloletni plan inwestycyjny. W ciągu najbliższych dwóch lat na pewno nie uda się znaleźć na halę pieniędzy, z wyjątkiem pokrycia kosztów przygotowania projektu. Być może uda się zrobić tak, że budowa rozpocznie się w 2012 roku i zakończy w 2013 roku. Zapłacimy wtedy tylko część, a resztę spłat rozłożymy na 2014 r. Wtedy ta inwestycja staje się bardziej realna, ponieważ skończą się już inne inwestycje i pojawią się pieniądze.

Ciekawe jak długo będą się zastanawiać skąd wziąć pieniądze na stadion i jaką odpowiedź otrzyma w tym tygodniu Basałaj odnośnie terminu zakończenia prac.
Odpowiedz cytując