Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13737
Stary 29.05.2011, 21:37
Warto wspomnieć o Jankowskim. Chłopak ma 20 lat, przeskoczył od razu z IV poziomu rozgrywek ("zaledwie" 10 goli w ciągu poprzedniego sezonu) do Ekstraklasy i zakończył sezon z wynikiem 8 bramek, dorzucił do tego asystę. W lepszym towarzystwie tych bramek może mieć więcej, szczególnie, że Jankowski z meczu na mecz, z miesiąca na miesiąc jest coraz lepszy.

To kolejny dowód na to, że trzeba szukać młodych chłopaków w niższych ligach i dawać im szansę załapania się do kadry drużyny ekstraklasowej. I nie powinno to dotyczyć tylko Ruchów czy innych Widzewów, ale również Wisłę, Lecha czy Legię.

A mam wrażenie, że w szczególności w Wiśle w ogóle nie myśli się o przyszłości, co jakiś czas odchodzi dwóch, trzech zawodników i drużyna się sypie, bo nie ma ogranej młodzieży w PP czy w kilku spotkaniach Ekstraklasy. Mam nadzieję, że Wisła będzie kupować zarówno takich Genkowów, jak i takich Jankowskich.
Odpowiedz cytując