grogoriogreg napisał(a):

Zmniejszyć, zwiększyć...
Ważne jest to by zaczynać ligę wcześniej tak by nie było corocznego oklepu w pucharach. Zacząć 3 tygodnie wcześniej i grać gdy ma się piękną pogodę, a nie w grudniu bać się czy sypnie i będzie trzeba przełożyć mecze.
|
Taaa zaczynajmy lige na poczatku lipca, grajmy do końca października i przerwa do końca lutego 5 miesiecy. Genialne!

Wtedy na pewno zwiększy się poziom.
Zmniejszenie ligi do 10 zespołów i granie po 4 razy z każdym co da w sumie 36 meczy. Granie od końca lipca do Bożego Narodzenia, przerwa 3 tygodnie i runda wiosenna startuje ok. 20 stycznia i gra do końca Maja. mecze tylko w weekendy. Do tego wprowadzenie nowej formuły pucharu polski coś w stylu belgijskiego. Czyli -> w danej fazie rozgrywek podział na grupy. Daje to więcej meczy w sezonie, większa rywalizacje. Mecze pucharu polski tylko we wtorki i środy. Powrót Pucharu Ekstraklasy -> mecze będą 1 raz w miesiącu. W sumie da to około 50-55 meczy w sezonie ( oczywiście do tego doliczymy mecze w europejskich pucharach ). Gwiazdorki w końcu będą zapieprzać tyle ile zasługują. Zarabiają miliony za NIC. Granie tylu meczy w sezonie w końcu sprawi, że w lidze będą grać piłkarze przygotowani fizycznie idealnie!
To powinno sprawić, że poziom się podniesie. Po ok. 10 latach należy stopniowo powiększyć lige do 18 zespołów. Wymagania licencyjne powinny być twarde! Podgrzewana murawa i oswietlenie to podstawa! Stadion zadaszony w 100%. Szatnie profesjonalne. Stadion na co najmniej 10.000 ludzi. W 1 lidze również powinny być wysokie wymogi licencyjne. Oczywiście formułe 1.ligi trzeba by było również troszke zmienic, ale to już inna bajka nie na ten temat.