Wyświetl pojedynczy post
Dzimi
Senior Member
 
 
Od: 05.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#45399
Stary 28.05.2011, 15:53
Jako, że nie wypowiadałem się jeszcze na temat obecnego okienka transferowego, pozwolę sobie przedstawić moje

oczekiwania oraz podkreślić ruchy transferowe, które byłyby najbardziej odpowiednie i mogłyby w sposób widoczny podnieść jakość zespołu.

Przed obecnym okienkiem transferowym oczekuję:
1) ZNACZNEGO wzmocnienia obrony, a szczególnie prawej i lewej strony, na której powinni pojawić się gracze o 2-3 klasy lepsi od obecnych.
2) pozyskania 2 piłkarzy ofensywnych, wyraźnie wybijających się poziomem ponad tych już obecnie posiadanych.

Po pierwsze, nie wystarczy tylko wzmocnienie obrony - pomimo iż linia pomocy i atak prezentuje się obecnie okazalej niż obrona, to jednak mimo wszystko nadal jest to formacja o niewystarczającej sile, o czym doskonale świadczą męczarnie ze zdobywaniem goli w rundzie wiosennej, m.in. w meczu z Legią.

Szczególnie podkreślam tutaj, iż najważniejszą sprawą jest, aby piłkarze których pozyskamy byli graczami wyraźnie wyższej klasy od tych, których już mamy. Kolejni gracze tej samej klasy co Kirm, Palic, Melikson czy Małecki w obecnej sytuacji kadrowej będą niestety tylko poszerzeniem kadry. Zespół natomiast wymaga wzmocnień, a nie uzupełnień i poszerzeń kadry.


Dwaj boczni obrońcy bardzo wysokiej klasy oraz dwaj klasowi gracze ofensywni, którzy wejdą od razu do składu i będą w nim grać pierwszoplanowe role, to wariant minimum.
Gracze ofensywni których pozyskamy powinni być piłkarzami szybkimi, dobrze operującymi piłką, z niezłym strzałem oraz obowiązkowo walczakami którzy nie schowają się za rywalem. Jeden z nich powinien grać niezwykle technicznie, nieszablonowo oraz koniecznie prezentować drybling na bardzo wysokim poziomie. W tym względzie powinien być to piłkarz podobny do Kalu Uche, który doskonale pogrywał sobie przeciwko Panathinaikosowi w 2005 roku.

Obecnie linia pomocy i atak cierpi na brak:

- zawodników z niezłymi stałymi fragmentami gry, przy których każdy wolny, czy rożny stanowi ogromne zagrożenie dla bramki rywala. Słabość stałych fragmentów gry nie podlega dyskusji, o czym wie każdy oglądający mecze w rundzie wiosennej - Seryjnie psute rzuty rożne, rzuty wolne nie siejące zagrożenia pod bramką rywali.
- piłkarza niezwykle dynamicznego, technicznego, nieszablonowego, twardo stojącego na nogach i dryblującego piłką na najwyższym poziomie. - odpowiednika Kalu Uche, Ze Roberto itp. Piłkarza, takiego który bierze ciężar gry na siebie, bardzo trudno go wywrócić a zarazem potrafi on zmylić rywala jednym ruchem nogi, założyć siatę, złamać kierunek akcji, wykonać balans czy zwód i odejść od rywala na 5 metrów przy starcie, a jak trzeba to przytrzymać piłkę w środku i przedryblować 2-3 rywali naraz.
Niestety nie jest nim Melikson, który owszem możliwości ma nawet spore (ale jednak niewystarczające), to jednak łatwo się przewraca, unika twardej gry, nie bierze ciężaru gry na siebie i przez to się niestety nie sprawdza w trudnych meczach, co już pokazał w ekstraklasie. Podczas gdy Melikson bazuje głownie na szybkości, my potrzebujemy piłkarza który bazuje na twardym trzymaniu się na nogach, szybkim odejściu, balansie ciała, zwodach i dryblowaniu, a szybkością tylko uzupełnia te elementy gry.
- zawodników celnie i silnie strzelających zza pola karnego, którym wystarczy ułamek sekundy aby sie obrócić w kierunku bramki i walnąć piłkę bardzo mocno, prosto w samo okienko
Odpowiedz cytując