Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
PhantomRanger
Senior Member
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13609
Stary 27.05.2011, 13:18
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Co do pkt 3. ja bym si ejednak upieral co do wielkosci kraju. Ekstraklasa tylko w 12 miastach w Polsce? Gdzie np Warszawa czy Krakow mialoby po 2 zepsoly- takze Ekstraklasa dla 10 miast? Jak dla mnie to za malo- Polscy kibice zasluguja na to zeby np ŁKS, Arka czy Zagłebie Lubion mialo wieksze szanse na byt w Ekstraklasie.
Chyba nie ma ligi w ktorej jest 40 zepsolow? Po prostu to jest logistycznie niemozliwe do zrealizowania

Ad. 2
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post

Wteyd gralibysmy w sezonie 4 razy z Legia, 4 razy derby te mecze stracilyby na wartosci. To juz by niebylo tak elektryzujace jak teraz (moim zdaniem). Po prostu ludzie by sie do tego przyzwyczaili i znudzili sie tym. Przykladowo w tym roku mielismy 4 razy Gran Derbi - bylem tym juz zmeczony. Niby fajny klasyk, niby Liga Hiszpanska i LM ale to takie juz nudnawe bylo. Fajnie jak jest raz na pol roku mobilizacja na derby i na inne wazne mecze. Tak samo co za swietem bylaby niedzielna feta gdyby zdarzala sie co 3 miesiace? Cały w tym urok ze czeka sie caly rok na ten jeden mecz u siebie i na ten jeden na wyjezdzie. Tak samo jak sie czeka caly rok na swieta.
No ale to juz bardziej takie aspekty kibicowskie (chociaz jak mowie tez 4 mecze np Wisla-Legia nie bylyby tak fajne sportowo, tak emocjonujace)


Gralibyśmy tak 4x gdyby w/w drużyny zajęły miejsce w pierwszej 6. Wpierw gra cała liga każdy z każdym przez 22 kolejki, później podział na grupy według miejsc zajętych po 22 kolejce.

I. Grupa Mistrzowska
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
4. miejsce
5. miejsce
6. miejsce

II. Grupa Spadkowa
7. miejsce
8. miejsce
9. miejsce
10. miejsce
11. miejsce
12. miejsce

Wcale nie jest powiedziane, że gralibyśmy 4x derby czy 4x z Legią. Na ligę każdy miałby szansę, bo leciały by z niej 3 drużyny
. Jeśli Dało by to 2 mecze więcej niż obecnie + reaktywacja Pucharu ligi. Jak dla mnie to byłoby najlepsze rozwiązanie.

Są narzekania, że w lidze grały takie potęgi jak Piast, Polonia Bytom, Odra Wodzisław czy wiecznie zadłużony ŁKS, a teraz słyszę, że każdy ma mieć równe szanse na byt w ekstraklasie. Wyłożą kasę na wzmocnienia to w niej będą, a nie że wypłaty dla zawodników i ich termin zależne są od wielkości wpływów z Canal +. W ekstraklasie będą grały po prostu drużyny płacące w terminach, a nie mające 4 miesięczne zadłużenie wobec piłkarzy, czy też ostatnie tłumaczenia Widzewa niepłacącego zawodnikom, bo nie dostał raty za sprzedaż zawodnika. Czyli gdyby go nie sprzedali to i wypłat by nie było. Pora wreszcie zrobić z tym porządek, bo od czegoś są przyznawane te licencje.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując