sevenheaven napisał(a):

a tak trochę odbiegając od tematu .. Anderlecht ma dostać za Lukaku prawie 30 milionów euro ..
i jak my mamy nawet z nimi konkurować ? i zobaczcie jak potrafią się cenić ..
polski klub to byłby na 30 lat ustawiony
|
Ma dostać a ile dostanie to dwie różne bajki.
Konkurować oczywiście możemy. Tylko musimy mieć zaplecze i szkółkę z prawdziwego zdarzenia plus masę skautów. Kasy za wiele do tego nie potrzeba. No i najcenniejsze z cennych,czas. Tyle.
A co sądzicie o tym aby zrobić ligę zamkniętą?10 zespołów spełniających obecne wymogi licencyjne. Dołączyć może każdy kto będzie w stanie podołać licencji ale nie tam kiedyś na może ale już,tu i teraz. Masz stadion z prawdziwego zdarzenia,finansowanie wiarygodne to grasz. Masz problemy finansowe, to lecisz w dół.
Czemu taki pomysł? Bo jak śledzę dyskusję,którą prowadzicie w sprawie licencji, to najczęściej pojawiającym się słowem jest "będzie" i "może". I jak można w oparciu o takie słowa coś trwałego budować?Może będzie dofinansowanie, może będzie stadion itd. Prowadzi to do wypaczenia całej idei licencji,bo w rezultacie są dawane czasowo. Dlatego widzę dwa wyjścia,albo rezygnujemy z tej fikcji,albo zaczynamy traktować ją literalnie?Inaczej mamy to co dziś. Prowizorkę.