Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Marszałek
Senior Member
 
 
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13605
Stary 27.05.2011, 11:43
sevenheaven napisał(a):Wyświetl post
a tak trochę odbiegając od tematu .. Anderlecht ma dostać za Lukaku prawie 30 milionów euro ..
i jak my mamy nawet z nimi konkurować ? i zobaczcie jak potrafią się cenić ..

polski klub to byłby na 30 lat ustawiony
Ma dostać a ile dostanie to dwie różne bajki.

Konkurować oczywiście możemy. Tylko musimy mieć zaplecze i szkółkę z prawdziwego zdarzenia plus masę skautów. Kasy za wiele do tego nie potrzeba. No i najcenniejsze z cennych,czas. Tyle.

A co sądzicie o tym aby zrobić ligę zamkniętą?10 zespołów spełniających obecne wymogi licencyjne. Dołączyć może każdy kto będzie w stanie podołać licencji ale nie tam kiedyś na może ale już,tu i teraz. Masz stadion z prawdziwego zdarzenia,finansowanie wiarygodne to grasz. Masz problemy finansowe, to lecisz w dół.

Czemu taki pomysł? Bo jak śledzę dyskusję,którą prowadzicie w sprawie licencji, to najczęściej pojawiającym się słowem jest "będzie" i "może". I jak można w oparciu o takie słowa coś trwałego budować?Może będzie dofinansowanie, może będzie stadion itd. Prowadzi to do wypaczenia całej idei licencji,bo w rezultacie są dawane czasowo. Dlatego widzę dwa wyjścia,albo rezygnujemy z tej fikcji,albo zaczynamy traktować ją literalnie?Inaczej mamy to co dziś. Prowizorkę.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując