visa napisał(a):

a czemu niemcy nam nic nie zapłaciły ? to nas jako pierwszych zaatakowali ( nie liczę Anschluz Osterreich ) , naszych rodaków też gwałcili, mordowali, palili albo strzelali w tył głowy.
Dlaczego my żadnej marki, euro czy dolara nie dostlaiśmy za to ?
|
Niemcy grali na czas aż ofiary 2 Wojny Światowej w naszym kraju poumierają ze starości.Znam ludzi co podczas okupacji byli wywiezieni na roboty do niemiec, stracili tam zdrowie ale odszkodowań nie doczekali bo było tak wszytsko przeciągane.Może inaczej by to wyglądało jakbyśmy w 1945 roku nie weszli pod strefe wpływów ZSRR.Jednak jakaś nieduża cześc jakieś tam minimalne odszkodowania dostała w porównaniu z tymi których wywieziono na daleki wschód....