Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13315
Stary 25.05.2011, 16:21
Worcester napisał(a):Wyświetl post
To nie ma znaczenia, bo sytuacja gdyby nie otrzymały licencji nie uratuje spadkowiczów z ekstraklasy
Oczywiście, że może uratować gdy licencji nie dostanie klub z ekstraklasy.
http://ekstraklasa.org/ekstraklasa.org/0,94695.html

Cytat:
Art. 2
2.1 W rozgrywkach Ekstraklasy nie mogą występować drużyny klubu, które decyzją właściwych organów PZPN nie otrzymały licencji na występowanie w Ekstraklasie w sezonie 2010/2011 lub nie spełniają wymogów, określonych w art. 15 ustawy o sporcie kwalifikowanym.

2.2. W sytuacji, gdy klub występujący w sezonie 2010/2011 w rozgrywkach Ekstraklasy nie uzyska licencji na występowanie w następnym sezonie w Ekstraklasie według procedury przewidzianej w Podręczniku Licencyjnym PZPN, klub ten zostanie sklasyfikowany w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2010/2011 zgodnie z liczbą zdobytych punktów, jednakże zostanie przesunięty do I ligi. W takiej sytuacji miejsce w Ekstraklasie zachowuje zespół, który w sezonie 2010/2011 został sklasyfikowany na 15 miejscu.

2.3. W sytuacji, gdyby spośród klubów występujących w sezonie 2010/2011 w rozgrywkach Ekstraklasy nie uzyskał licencji na występowanie w następnym sezonie w Ekstraklasie według procedury przewidzianej w Podręczniku Licencyjnym więcej niż jeden klub, kluby te zostaną sklasyfikowane w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2010/2011 zgodnie z liczbą zdobytych punktów, jednakże zostaną przesunięte do I ligi. W takiej sytuacji miejsce w Ekstraklasie zachowują zespoły, które w sezonie 2010/2011 zostały sklasyfikowane na 15 i 16 miejscu.

2.4. W sytuacji, o której mowa w pkt 2.3., gdyby:
licencji nie otrzymały trzy kluby – do Ekstraklasy po sezonie 2010/2011 awansuje 3 klub I ligi,
licencji nie otrzymały cztery kluby – do Ekstraklasy po sezonie 2010/2011 awansuje 3 i 4 klub I ligi itd.

2.5. W sytuacji, gdy klub występujący w sezonie 2010/2011 w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi nie uzyska licencji na występowanie w następnym sezonie w Ekstraklasie według procedury przewidzianej w Podręczniku Licencyjnym, klub ten zostanie sklasyfikowany w rozgrywkach aktualnego sezonu na miejscu, które zajął w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi, ale nie otrzyma prawa gry w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie następnym.

2.6. W sytuacji, o której mowa w pkt 2.5., gdyby licencji nie otrzymał jeden lub więcej klubów występujących w sezonie 2010/2011 w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi przy uzupełnieniu klubów, biorących udział w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie następnym bierze się pod uwagę kluby w następującej kolejności:

a. klub, który w sezonie 2010/2011 zajął 3 miejsce w I lidze,
b. klub, który w sezonie 2010/2011 zajął 4 miejsce w I lidze itd.
Odpowiedz cytując