FajQ napisał(a):

|
Spotkała mnie dziś kontrola.Ja wyluzowany wiedząc że bilet ważny daje kanarowi KKM legitymacje a ten mi mówi że mandat gdyż jestem studentem i nie przysługuje mi ten bilet który mam.Jak się okazało szkolny. Sprawdzają mnie kanary średnio co miesiąc bilet zawsze był w porządku a dziś nagle się okazuje że nie mogę na nim jeżdzić i mi wlepił 100.Da się z tym fantem coś zrobić ?Jakieś szanse na odwołanie ?
|
Wystarczy pierwszy bilet kupić w MPK (albo poczytać regulamin dostępny w
każdym pojeździe MPK*), a kolejne po prostu przedłużać. Żadna filozofia i zawsze będziesz miał studencki, czyli ulgowy ustawowy.
*Tak nawiasem dobrze ten regulamin przeczytać sobie. Widnieje w nim m.in. że pasażer ma prawo korzystać z wszystkich drzwi pojazdu podczas wsiadania i wysiadania. Czyli sytuacje znane głównie z nocnych autobusów, gdy kanary blokują jedne drzwi żeby zatrzymać gapowicza są łamaniem ich własnego regulaminu.