Cytat:
|
W przypadku aktualnego protestu nie ma żadnej analogii. Przeciwnik ma w dupie frekwencję na stadionach. Nie jego cyrk, nie jego małpy.
|
Ale małpy przeciwnika dostają arenę do swoich popisów w cyrku którego właściciel już niekoniecznie ma w dupie frekwencję na stadionie.
Właściciele klubów , władze ekstraklasy czy Canal + to też nie są pionki które będą się biernie przyglądały degrengoladzie marki na którą łożą kasę(w przypadku spółki ekstraklasa nie będzie to o tyle bezpośrednie łożenie kasy o ile trudności w poszukiwaniu sponsora strategicznego).
Nie są to jakieś wszechpotężne grupy wpływów(chyba , że Walter i Solorz faktycznie by się wkurzyli) , ale jakiś nacisk jest.
Oczywiście bezpośredni nacisk również jest pożądany(manifestacja w Warszawie?).