Wiślacki Barwałd napisał(a):

|
Na euro najlepiej wyjechać z Polski. Albo przynajmniej odłączyć telewizor na miesiąc z prądu. Ta cała reprezentacja to kompromitacja, robimy się na szwabów i robimy zbieraninę światową, sztucznie polonizujemy. Dodamy do tego zagrywki PZPN i Smude którego jako trenera w lidze szanuje, jednak pomysł z reprezentacją to był niewypał. Nie rozumie jak na rok przed taką imprezą można jeszcze grzebać przy składzie. Ale gdzie tam! Smuda dalej wykopuje "diamenty"
|
Różnica miedzy Nami a Niemcami polega na tym, że obcokrajowcy grający w ich reprezentacji mają z Niemcami dużo więcej wspólnego niż praprababkę( np. znają język niemiecki, wychowali sie w Niemczech ).
My naturalizujemy zawodników ponieważ na pozycje na których graja nie mamy nikogo wartościowego.
Niemcy nie mają takiego problemu bo wyszkolili sobie generacje świetnych, młodych piłkarzy, mają jedną z najlepszych lig w europie która jest świetnym zapleczem dla ich reprezentacji( o poziomie naszej ligi nawet nie będę wspominał

) i przede wszystkim system szkolenia młodzieży( wspomniał bym o naszym ale go nie mamy

)