Wyświetl pojedynczy post
jova
Senior Member
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#44920
Stary 24.05.2011, 16:03
Tu nawet nie chodzi o to, czy 600 tys. za obrońcę klasy Chaveza to dużo czy mało. Problemem jest to, że Wisła nie jest w stanie wydać takiej kwoty na defensywnego zawodnika. Pieniądze stracone na Cheveza to pieniądze, których będzie brakowało przy transferach na inne pozycje. 600 tys. to my możemy dać za napastnika, środkowego pomocnika lub skrzydłowego. Historia naszych transferów pokazuje, że ciekawych obrońców można znaleźć za mniejsze kwoty, więc w tym kontekście, patrząc na nasze możliwości finansowe i listę pozycji, które trzeba wzmocnić, zakup Osmana byłby bardzo drogi.
szprotson napisał(a):Wyświetl post
PSV a Wisła to dwa światy.
Tutaj trzeba mierzyć siły na zamiary
Chyba odwrotnie...
"Mierzyć siły na zamiary" oznacza: zrób wszystko, by było Cię stać na Chaveza (dostosuj swoje siły do celu, który chcesz osiągnąć).
"Mierzyć zamiar według sił" - sprowadź tych, na których obecnie Cię stać (dostosuj cele do aktualnych możliwości).
Przepraszam, że się czepiam, ale ten związek frazeologiczny kompletnie zmienia znaczenie Twojej wypowiedzi.
Ostatnio edytowane przez jova : 24.05.2011 o godz. 16:09.
Odpowiedz cytując