Wyświetl pojedynczy post
Sędzia
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12779
Stary 22.05.2011, 22:42
sanderuss napisał(a):Wyświetl post
A czy ktos z was zwrocil uwage na cos takiego jak Ruch 15 Maja w Hiszpanii? Tam ldzie powoli sobie zdaja sprawe ze nie roznica miedzy prawica a lewica a roznica miedzy klasa rzadzaca a reszta spoleczenstwa jest tym czyms co naprawde zagraza wolnosci obywatelskiej. Bo PO teraz robi dokladnie to samo co PiS u wladzy. Czyli pokazuja swoje parcie do koryta/chorobe na wladze.
E tam zdają sobie sprawę.

Tam jest taki problem, że Hiszpania jest dosyć istotnie podzielona.

'Mniejsza połowa' jest katolicka, a 'większa połowa' jest libertyńska (stąd małżeństwa homoseksualistów, adopcja, bardzo szeroka dopuszczalność aborcji itp).

Tyle, że nagle okazało się, że ta postępowa część sceny politycznej po prostu zupełnie nie radzi sobie z kwestiami gospodarczymi. I to nie chodzi tylko o kwestię kryzysu na świecie, bo w Hiszpanii źle się dziać zaczęło wcześniej (tak kilka lat, dwa-trzy, po przejęciu władzy przez Zapatero), a i stąd ten kryzys w Hiszpanii jest bardzo mocny (bezrobocie 20% a wśród młodych 40%).

I teraz młodych trafia, bo oni by chcieli mieć kogoś, kto kwestiami gospodarczymi zajmuje się tak jak to robił Aznar, ale poglądy na sprawy obyczajowe ma takie jak Zapatero. Inaczej rzecz ujmując, do wyborców Zapatero powoli dociera, że trzeba było dać sobie na wstrzymanie z przemożną chęcią sprawiania, by świat stał się lepszy dla uciśnionych, a zamiast tego pozwolić rządzić prawicy, która ten kraj ciągnęła za pysk do przodu. Bo teraz sami za to wszystko zapłacą ze swojej kieszeni. I ta myśl bardzo ich uwiera. Stąd emocje, i stąd protesty.
Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie - Lech Wałęsa