bo ten protest jest bez sensu
znalazlem postulaty na stronie Litara:
Cytat:
Protestujemy przeciwko:
1) odpowiedzialności zbiorowej, która przybrała formę masowego zamykania stadionów i absurdalnego zakazu wyjazdów;
2) zatrzymaniom „w blasku kamer telewizyjnych i fleszy aparatów fotograficznych” przy użyciu Grup Realizacyjnych Policji (przeznaczonych do zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców) osób odpowiedzialnych za oprawy meczowe, odpalenie pirotechniki czy prowadzenie dopingu;
3) wprowadzeniu zasady „zero tolerancji” skutkującej setkami mandatów w całej Polsce za drobne przewinienia popełniane przez kibiców, które na co dzień są niezauważane przez organy ścigania;
4) karaniu za picie alkoholu przed i po meczach w sytuacji gdy Rząd pracuje nad zmianą ustawy mającej dopuścić do sprzedaży piwa na stadionach;
5) wprowadzaniu cenzury na stadionach przez zakazanie prezentowania transparentów dotyczących aktualnej sytuacji społecznej;
6) zakazom stadionowym za okrzyki wynikające z atmosfery i klimatu meczu, które obecne są w życiu codziennym i publicznym;
Nasz protest będzie trwał dopóki instytucje publiczne będą wykorzystywane do prowadzenia wojny przeciwko obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej.
|
A kiedy bedzie wiadomo, ze instytucje publiczne nie sa wykorzystywane do wojny z obywatelami i, ze mozna zakonczyc protest ?
Jak Litar bedzie mogl spowrotem sprzedawac kielbaski na Lechu
co do punktu 1 to zamykanie stadionow i zakazy wyjazdow byly juz na przyklad stosowane wczesniej, a w tej kolejce wszystkie byly otwarte
co do punktu 2 to pewnie to byla jednorazowa pokazówka
co do punktu 3 to jest glupi i tyle: czyli jak kibic ukradnie coś w Żabce przed meczem to ma nie być karany bo czasami dorbne kradzieże zostają niezauważone ?
co do punktu 4 to pierwsze slysze żeby nie mozna bylo pić piwa przed i po meczu ?
co do punktu 5 to nie wiem czy to takie wazne
co do punktu 6 to czy naprawde ktos zna takie przypadki ?