Wracajac do tematu przerastania ligi o jeden poziom przez Wisłe. I kto mial racje?

W 20 kolejek tak wydupcylismy ta lige ze dzis jesyesmy 10 pkt do przodu nad kolejnym zespolem. Gdyby nie piersze kilka kolejek w ktorych musial sie zapoznac ze soba nowy zespol to ta przewaga mysle bylaby jeszcze wieksza. Zaznaczam ze nie twierdze ze my stylem gry przewyzszamy wszystkich. po prostu gramy rowno i punktujemy regularnie czego zadna inna druyzna nie potrafi. Ale dobra nie bede sie paswil w tym temacie
Nareszcie mozna ze spokojem sledzic uklad tabeli od miejsc 2 do 16.
Podstawowa sprawa jest taka. W niedziele mecz Lechia - Amica. Jesli Lechia wygra ten mecz to Amica mysle ze na 99% zegna sie z pucharami.
Obecna tabela
2. Śląsk 43 pkt
3. Jaga 42 pkt
4 Lechia 40 pkt
5 Legia 40 pkt
6. Lech 39 pkt
Zalozmy ze o puchary walcza te druzyny i takie zepsoly jak Gornik, Ruch czy Polonia W juz nie dadza rady dogonic cozlowki. Legia sie nie liczy bo ktorego miejsca by nie zajela to i tak do rozdania sa 2 miejsca w LE.
Jesli Lechia wygra bedzie miec 43 pkt przy 40 pkt Lechia. Jesli zpaunktuje jeszcze Jaga na 1 pkt i Slask na 1 pkt to beda miec kolejno 4 i 5 pkt przewagi. Mysle ze 4 pkt przewagi na 2 kolejki to juz moze byc nie do nadrobienia. Wystarczylaby 1 wygrana w 2 ostatnich kolejkach Lechii/Slaska/Jagi i Amica nie ma czego szukac.
kolejny wariant to remis w meczu Lechia - Lech
Tabela
2. Śląsk 43-46 pkt?
3. Jaga 42-45 pkt?
4. Lechia 41 pkt
5 Legia - niewazne
6 Lech 40 pkt
I tutaj tez wiesci dla Amici moga okazac sie zle. Jesli zapunktuja (najlepiej za 3) Jaga i Slaks to nawet przy remisie w meczu Lechia-Lech sytuacja moze dla nich wygladac dramatycznie
Jesli chodiz o dol tabeli to niestety tak jak myslalem od kilku kolejek sadze ze zydy sie utrzymaja. Graja na tyle solidnie ze przy frajerskiej dyspozycji Arki i Polonii to oni maja najwieksze szanse na zajecie miejsca 14. promyk nadzieii jest taki ze te zepsoly z dolu tabeli lubia grac w kratke. Wiec trzymamy kciuki zeby obudzila sie Arka i Polonia a zydy zbey zlapaly kryzys
Reasumujac. Przed nami najwazniejszy mecz jesli chodiz o uklad tabeli na gorze. trzymamy kciuki dzis za Slaska, jutro za nas a pojutrze za Lechijke bo moze sie okazac ze w niedziele bedzie juz niemal wszytsko pozamiatane
