|
Moim zdaniem trzeba absolutnie wykorzystać szansę na przetestowanie zawodników, co do których Valcx z Maaskantem mają jeszcze wątpliwości.
To jest jedyna szansa, bo wydaje mi się że Legia potraktuje ten mecz poważnie, żeby pokazać się przed nowym szkoleniowcem. No i w ogóle pojedynek z Mistrzem Polski jest prestiżowy.
Oczywiście nie ma mowy o wystawieniu rezerwowego składu, a tylko sprawdzenie 5 graczy co do których są nadal jakieś wątpliwości:
1. Jovanić - niech sprawdzi się w trudnym meczu o stawkę. Czy nadaje się do roli zmiennika Pareiki, który jest gotów w każdej chwili wskoczyć do składu. Jeśli facet natomiast nie godzi się z rolą rezerwowego - jest szansa go pokazać ew. kupcom.
2. Kowalski - czy nadaje się do roli 4 stopera. Mieliśmy w tym sezonie sporo szczęścia, że po kontuzji Bunozy Chavez i Jaliens dotrwali aż do wywalczenia tytułu. Ale w przyszłym sezonie nie musi być tak różowo.
3. Burliga - sprawdzić go pod kątem ew. zastąpienia Cikosza, dodatkowo byłby to argument przy negocjowaniu wykupu Słowaka.
4. Garguła - czy nadaje się do gry na lewym skrzydle - dodatkowo bodziec motywujący dla Kirma, grającego padakę
5. Boukhari - czy warto go trzymać, czy już jest zupełnym emerytem. Umiejętności z pewnością ma, problem jest z kondycją.
Oczywiście wyobrażam sobie, że pierwsza 4 wychodzi w podstawowym składzie, Boukhari dostaje ostatnie 30 minut. Meleksa ściągnąć na 10 minut przed końcem, niech Jirsak potrenuje grę ofensywną, a Siwakow sobie pobiega.
Czyli skład:
Jovanić - Pajlić-Chavez-Kowalski-Burliga-Garguła-Sobolewski-Jirsak-Melikson-Małecki-Genkow
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
|