Wyświetl pojedynczy post
M89
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3592
Stary 18.05.2011, 11:36
Ciekawy wpis z legialive.pl

Cytat:
(L)eon38, 18.05.2011 11:11 - *.aster.pl
Tak się składa, że zarówno naukowo jak i zawodowo zajmuję się kwestiami walki informacyjnej i działaniami PSYOPS. Uważam, że chociażby w kontekście nie tylko bezprzykładnej nagonki w mediach na kibiców, ale i tego co stało się w Białymstoku podczas protestu Jagi kibice w skali całego kraju powinni się zorganizować. Od kilku elementów powinni rozpocząć. Moim skromnym zdaniem od tych kwestii:

1.Symbol z którym się będą identyfikować nie tylko kibice, ale także wszyscy ci, którzy popierają kibiców w działaniach przeciw Tuskowi (może to być określony kolor jak np. pomarańczowy w czasie pomarańczowej rewolucji na Ukrainie) albo jak opornik, który noszono wpięty w klapę albo na bluzie podczas Stanu Wojennego;

2.Hasła: jedno, albo dwa hasła które będą zawołaniem całego ruchu kibicowskiego w trakcie protestu przeciwko Tuskowi;

3.Strona internetowa, która będzie na bieżąco informowała o wydarzeniach na froncie walki. Na niej powinny być materiały multimedialne nie tylko z protestów, ale i krótkie spoty wyśmiewające Donalda i jego politykę. Poza tym ciekawe artykuły o proteście oraz czarna strona na której powinno się zamieszczać tych dziennikarzy i polityków, którzy nas kibiców szkalują. Ta strona powinna służyć także jako instrument do koordynacji naszych działań oraz uwypuklenia pozytywnych akcji kibiców (np. charytatywnych);

4.Powołać biuro prasowe złożone z kilku ludzi, którzy będą odpowiedzialni za kontakt z mediami oraz koordynację akcji z poszczególnymi klubami kibica w skali kraju. W biurze prasowym powinno się kumulować i zbierać wszystkie pomysły dotyczące akcji, opracowywać artykuły, materiały informacyjne, kontakty z mediami itp;

5.Każde stowarzyszenie czy klub kibica, który chce przystąpić do protestu wyznacza jedną osobę odpowiedzialną za kontakt z biurem prasowym. Ta osoba powinna przejść przeszkolenie w formule walki nonviolent- czyli walki bez przemocy oraz socjotechniki walki informacyjnej. Na tych zasadach opierały się aksamitne rewolucje. Wówczas ta przeszkolona osoba może swoją wiedzę przekazać reszcie kolegów w swojej miejscowości i tam już działają według tych zasad. Walka nonviolent daje nam tę przewagę nad Tuskiem, że wówczas nie sposób nam zarzucić agresji ani urządzania burd;

6.Na dobry początek proponuję akcję KTÓRA MOIM SKROMNYM ZDANIEM ZABOLI TUSKA: ZRÓBMY SKŁADKĘ, ZAPŁAĆMY KONONOWICZOWI I NAGRAJMY JEGO KRÓTKĄ WYPOWIEDŹ W KTÓREJ ON DZIĘKUJE PREMIEROWI TUSKOWI, ŻE REALIZUJE JEGO STRATEGIĘ POLITYCZNĄ: ŻE ZLIKWIDOWAŁ STOCZNIE, ZAMKNĄŁ STADIONY- SŁOWEM, ŻE NIE BĘDZIE NICZEGO. TUSK KANDYDUJE Z WARSZAWY, A TAKI SPOCIK Z WYPOWIEDZIĄ KONONOWICZA ZNOWU BĘDZIE SIĘ CIESZYŁ MEGAPOPULARNOŚCIĄ. CAŁA POLSKA BĘDZIE MIAŁA POLEWKĘ Z DONKA. JEŚLI NIE DA SIĘ GO ZAŁATWIĆ POWAZNYMI ARGUMENTAMI TO ŚMIECHEM I IRONIĄ ZAŁATWMY GO. WALCZMY BRONIĄ TUSKA- SPOWODUJMY, ŻE W WARSZAWIE I OGÓLNIE W CAŁEJ POLSCE OBCIACHEM BĘDZIE PRZYZNAWANIE SIĘ DO GŁOSOWANIA NA NIEGO I JEGO PARTIĘ. Ośmieszmy go- ośmieszenie, wykpienie to jest bardzo groźna broń w walce informacyjnej.

To tylko wstępny szkic całej akcji protestacyjnej. Jeśli byłaby taka potrzeba mógłbym „w czynie społecznym” cały konspekt rozpisać na elementy: taktyczne, taktyczno- operacyjne i strategiczne w tej walce informacyjnej z Donkiem. Na dobrą sprawę nie trzeba wiele. Tylko troszkę samozaparcia, dyscypliny i wyzbycia się na czas akcji animozji pomiędzy poszczególnymi klubami kibica, woli walki (o to akurat jestem spokojny;-)), systematyczności i zimnej głowy w działaniu. Po miesiącu takiej akcji Donek będzie miał dość wojowania z nami, a będzie to także przestroga dla innych partii politycznych, że jak dorwą się do koryta i przyszłyby im do głowy takie chore rzeczy jak Donkowi, to czeka ich podobna wojenka. Ot, taka mała prewencja z naszej strony. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam ko(L)egów po szalu.

Po burzy słońce wychodzi zza chmur...
Odpowiedz cytując