leszekm_ napisał(a):

|
Górnik nie stoi za mocno finansowo, więc może Jeża by się udało wyciągnąć za rozsądne pieniądze.
|
Powiedziałbym, że Górnik stoi na skraju bankructwa. Allianz może wyjść w każdej chwili, a mówi się w kuluarach, że to drugi po Polonii Bytom klub, który ma rzeczywistą szansę na to, że nie dostanie licencji.
Nawet na oficjalnej walnęli tak artykuł:
http://www.gornikzabrze.pl/pl-news,n...sfer_ratunkowy
Cytat:
Jakby jednak na sprawę nie spojrzeć, to Sikorski musi w lecie odejść, by ratować finanse Górnika. Decyzja komisji licencyjnej, która odrzuciła wniosek śląskiego klubu powinna tylko przyspieszyć działania w tym względzie. Zabrzanie muszą bowiem przekonać działaczy z PZPN, że w najbliższych rozgrywkach nie będą mieli kłopotów z zapewnieniem finansowej płynności.
Miesięczny koszt utrzymania drużyny wynosi 1,5 mln zł, co daje 18 mln zł na sezon. Tych pieniędzy w kasie nie ma. Środki z Canal+ oraz wsparcie Allianz to za mało. W budżecie muszą się pojawić dochody z transferów. Dziś najbardziej łakomym kąskiem jest Sikorski. W jego kontrakcie znajduje się klauzula odstępnego w wysokości miliona euro. Wydaje się jednak, że suma transferu nie przekroczy 1,5 mln zł. Górnik nie może blokować Sikorskiego z dwóch powodów. Po pierwsze zawodnik przenosząc się do polskiej ligi zrezygnował z 10000 euro miesięcznie w rezerwach Bayernu Monachium na rzecz 20000 zł. Poza tym piłkarz już teraz, gdyby się uparł, mógłby ubiegać się o rozwiązanie kontraktu z winy klubu, bo w Zabrzu nie płacą od 4 miesięcy.
|
Wyobraźcie sobie, że Legia, albo Wisła wrzucają oficjalną taki artykuł?