Wyświetl pojedynczy post
ociec Ciemka
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3257
Stary 13.05.2011, 15:18
dla każdego średniorozgarniętego zamykanie stadionów jest przedwyborczą pokazowką, mającą na celu zepchnięcie innych tematów pod dywanik, (może jeszcze osobistą obrazą czlowieka, do ktorego wystartowała Legia podczas ligowego meczu z Lechem). Niestety ludzie tzw "zwykli" stanowiący elektorat, o który ubiega się PO mają zły obraz kibica - kompletnie się tym nie interesują ale "wiedzą", że kibic jest zły i każdą metodą należy go zwalczać. A te metody są świetnie znane i już wyćwiczone podczas walki z PISem. Kaczor jest zły więc można mu przywalać nieelegancko i jest się cool. To samo jest z kibicami, a nawet jeszcze gorzej, bo to w większości młodzi ludzie a "stadionowy bandytyzm" jest wdrukowany w świadomość społeczną i fakty nie mają tu żadnego znaczenia.
Nie ma co oczekiwać jakiejkolwiek "sprawiedliwości".
Wolność słowa będzie zawsze wykorzystywana przeciw kibicom. Kazda wypowiedź będzie przekręcana i każde hasło spotka się z zarzutem "faszyzmu", "antysemityzmu" czy bandytyzmu choćby to nie miało żadnego oparcia w faktach. Rząd wykorzysta każdy pretekst do zamknięcia stadionów bo ważne są sondaże, a nie prawda czy w ogole cokolwiek innego.
Ostre protesty będą witane z radością, bo będą pretekstem do pokazania, że rząd działa szybko i sprawnie być może nawet znajdą się prowokatorzy pracujący na to by stadion Wisły zamknąć ( w końcu łatwiej zamknąć stadion niż ochronić ludzi przed powodzią lub zrównoważyć budżet na przykład).
Brak dopingu jest chyba jedyną właściwą formą protestu przeciw tej sytuacji. Ale trzeba też zrozumieć ludzi, którzy - tak to ujmijmy - nie wnikają w politykę (mimo, że polityka zawsze wnika w nich) a są kibicami Wisły, zależy im na MP i chcieliby z Cracovią wygrać. Grając przeciw nim ruch kibicowski robi to, czego władze sobie życzą - izoluje się, konfliktuje z potencjalnymi sojusznikami. Obrażanie pikników czy kibiców w kapciach do których należę sprawi, że aplauz wobec poczynań rządowych będzie jeszcze większy.
Może w ramach protestu zamilknąć na kwadrans (jak na meczu Lechii z Wisłą) Można na ten czas zaiązać sobie nawet usta, na znak, że ruch kibicowski jest kneblowany. Wywiesić transparent z zakneblowanym kibicem? Nie wiem, ale wiem, że teraz ważniejsza jest mądrość i chytrość niż stawianie spraw na ostrzu noża
Odpowiedz cytując