może nie związane z tematem politycznym ale trochę tak..
dla mnie bohater..osoba WIELKA..zamordowana przez własny naród..wyparty z historii gdyż nie wygodny dla pewnych środowisk...
dziś 110 rocznica urodzin ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO
http://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Pilecki
Poświęć chwilę i przeczytaj o tym wspaniałym człowieku.