Wyświetl pojedynczy post
aNouc
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1479
Stary 11.05.2011, 22:25
Udajesz czy nim jesteś?
Kolor strojów może się zmieniać, ale my mówimy o EMBLEMACIE który towarzyszył Wiśle praktycznie od jej powstania!
W tamtych czasach piłkarze często przywdziewali na siebie co mieli pod ręką grając z krawatem czy muszką pod szyją. Czy w bieliznie koleżanki.

Emblemat jak BG w przypadku Wisły jest niczym innym jak drugą nazwą klubu
Stąd mówiąc Wisła mówisz również "Biała Gwiazda".

Cytat:
Biała Gwiazda – symbol, który z Wisłą kojarzy się już od niemal stu lat, jest dla fanów Wisły tym, czym dla Krakowa smok wawelski. Jest zatem ikoną klubu, jego synonimem, nieomal świętością. Biała Gwiazda przez lata utożsamiana była z patriotyzmem, pięknymi zwycięstwami, momentami wzruszeń i wielkich emocji, ale była także świadkiem upadków i przykrych porażek. Był także okres, gdy klubowi próbowano narzucić nową tożsamość i wymazać Gwiazdę z krakowskiego pejzażu sportowego. Mimo różnych kolei wiślackich losów, "Biała Gwiazda" nieprzerwanie jednak towarzyszy sportowcom, działaczom, a także kibicom nie tylko w Polsce, ale też na świecie.

Podsumowując - gdyby Biała Gwiazda pojawiła się przez przypadek na koszulkach Wisły ponad 100 lat temu na parę dni jak różowy kolor koszulek piłkarzy Juventusu dla których bez znaczenia były czy są one różowe czy białe to i znikła to i owszem , nikt by nawet o niej dzisiaj nie wspomniał. Ale ona towarzyszy Wiśle nieprzerwanie praktycznie od jej powstania i gdy ktoś mówi Biała Gwiazda ma na myśli Wisłę Kraków.

No więc się nie dogadamy. Pierwszy raz się spotykam z sytuacją kiedy kibic Wisły mówi że mu się Biała Gwiazda nie podoba. Krój koszulki będzie 100krotnie ładniej wyglądał z BG na piersi niż z czymkolwiek innym a jeśli tego nie rozumiesz to tak jakbyś nie rozumiał historii Wisły.
Ostatnio edytowane przez aNouc : 11.05.2011 o godz. 22:38.
Odpowiedz cytując