Wyświetl pojedynczy post
legion18
Senior Member
 
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2143
Stary 10.05.2011, 18:27
U nas już koniec
Cytat:
Zakończyły się procedury odbiorów na zachodniej trybunie stadionu Legii. - W środę przekażemy obiekt w całości użytkownikowi - poinformował dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Kopaniak.

W poniedziałek odpowiednie dokumenty podpisał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, a we wtorek wpłynęły one do WOSiR. Ostatnią, czwartą trybunę do użytku dopuścili przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej, straży pożarnej i Państwowej Inspekcji Pracy.


Wszystko przebiegło zgodnie z planem i w środę przekażemy dzierżawcy obiekt w całości. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby na najbliższy mecz Legii na własnym boisku - 21 maja z Wisłą Kraków, otwarte były dla kibiców wszystkie cztery trybuny. Oczywiście warunkiem jest niezamykanie obiektu przez wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego - powiedział Kopaniak.

Dyrektor WOSiR przedstawił swoje stanowisko na wtorkowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego miasta St. Warszawy. Posiedzenie dotyczyło decyzji Kozłowskiego, który w czwartek zdecydował się zamknąć dla publiczności obiekt przy Łazienkowskiej. Powodem tego były wybryki chuligańskie pseudokibiców po finale Pucharu Polski Legii z Lechem Poznań (3 maja). W posiedzeniu udział wzięli także przedstawiciele warszawskiego klubu i jego kibice. Zabrakło jednak reprezentantów wojewody mazowieckiego i policji, na której wniosek obiekt został zamknięty na piątkowy mecz z Koroną Kielce.

Budowa nowego stadionu rozpoczęła się 17 listopada 2008 roku. Pierwszy etap zakładał wyburzenie i wybudowanie trzech trybun. Prace zostały zakończone w lipcu 2010 roku, a wtedy przystąpiono do prac nad realizacją czwartej tzw. krytej trybuny. Obecnie stadion mieści około 24 tysiące widzów, a docelowo na trybunach będzie mogło zasiąść 31 tysięcy. Cała inwestycja pochłonie w sumie ok. 460 mln złotych brutto.
Odpowiedz cytując