flamengista napisał(a):

"Troszkę go przerosła"
|
Masz po części rację, ale w każdej układance są słabe ogniwa i nigdy nie wiesz czego można się do końca spodziewać po sezonie.
Wystarczy prześledzić kilka faktów.
1# Transfery w Legii robił Jóźwiak z Miklasem, gdzie korzystano z usług znajomków np. Piekarski (Manu i Mezengai) i wspólnego menadżera Vrdoljaka i Kelhara. Co im zaproponowano to wzięli.
2# Maciuś nie miał zbyt wielkiego wpływu na transfery letnie, bo cała trójka Knezevic, Mezenga i Vrdoljak była zaklepana już zanim dopięto szczegóły kontraktu ze Skorżą, a transfer Manu był prowadzony przez kilka miesięcy (Piekarski).
3# Przy transferach zimowych przyłożył rękę do Ogbuke i Kelhara. Transfer Hubnika był wyłącznie transferem ratunkowym, a Gol został ściągnięty jako zapchajdziura przez Jóźwiaka.
4#
Wisła Skorży miała dwóch świetnych stoperów (Marcelo i Głowackiego)
Legia Skorży miała kontuzjowanych stoperów (Astiz i Choto)
5#
Wisła Skorży miała napastnika (Brożka) i nie miała bramkarz (Pawełek).
Legia Skorży nie miała na jesieni napastnika (Mezenga, Chinyama) i nie miała bramkarza (Skaba)
Legia Skorży miała na wiosnę napastnika (kontuzjowany Hubnik) i nie miała bramkarza (Skaba)
6# Zgoda co do tego, że ogólne warunki pracy miał wyjątkowo komfortowe. Dwa miesiące pracy ze skompletowanym składem, a on przegrał 4 z 6 spotkań na otwarcie rundy. Katastrofa.
7# Zgoda co do tego, że nie wytrzymał presji pracy w Warszawie, może go przytłoczyło miasto, może presja związana z całą otoczką medialną w Legii, a może po prostu brak umiejętności.
8# Szykuje się nowy trener i to niekoniecznie Weiss.