Arapaho napisał(a):

|
.Projekt był zrobiony i zatwierdzony bez symulacji a odbierający strażak zarządał jednak jego zrobienia gdyż projektant oparł się na normie zachodniej której on nie musi znać lub się z nią nie zgadza.Dowód bezpośredni na to czy instalacja zadziała jest tylko przez symulację a ta trwa nawet kilka tygodni. To POlska właśnie- najważniejsza dla bezpieczeństwa ludzi instalacja nie ma przepisów wykonawczych...
|
To bardzo prawdopodobne...pomimo iz prawo w tej kwesti nie jest jednoznaczne, obiekt tej klasy i wielkosci winien miec ta symulacje zrobiona, podobny problem mialem na etapie proj.budowlanego szkoly z hala sportowa na total 1000 dzieci i tez strazak z ktorym wspolpracowalem wspominal o tej symulacji ale jak zwykle wszystko rozbijalo sie o koszty takiej symulacji...wiec poszlismy standardowo...takie rzeczy sie zdarzaja bo kwestia interpretacji nawet wydawalo sie jasnych i konkretnych zapisow prawnych powoduje nietakie zamieszanie i problemy...