WiślakMyślenice napisał(a):

Ejże!
Przecież jak Legia zdobędzie miejsce na podium, to europuchary spadną dla Lecha.
Weźcie się w garść, nie bądźcie takimi samarytanami znowuż ;p
|
"Finalista Pucharu Polski może zakwalifikować się do europejskich pucharów tylko w jednym przypadku. Jeśli trofeum wywalczy zespół, który zostanie również mistrzem Polski i zagra dzięki temu w eliminacjach Ligi Mistrzów. W takiej sytuacji jego miejsce w eliminacjach Ligi Europy zajmie pokonany w Pucharze Polski - tłumaczy Skubis.
A co stanie się w przypadku, gdy zdobywca PP zajmie drugie lub trzecie miejsce również dające prawo gry w eliminacjach LE? - Skorzysta z niego zespół sklasyfikowany niżej w tabeli ligowej. Regulamin przewiduje, że zdobywca Pucharu Polski zaczyna grę w Lidze Europy od trzeciej rundy eliminacji