Kurde w Bydgoszczy dalej rozrabiają:
Cytat:
Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa zamierza pozwać do sądu wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, po tym jak podjął decyzję, że piątkowy mecz stołecznego zespołu z Koroną Kielce odbędzie się bez udziału publiczności.
- Pod stadionem Będziemy zbierali podpisy pod pozwem zbiorowym przeciwko wojewodzie mazowieckiemu, który unieważnił decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zgodzie na odbywanie się imprez masowych na tym obiekcie - powiedział przedstawiciel Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.
W czwartek wojewoda mazowiecki podjął decyzję o zamknięciu dla kibiców stadionu Legii na piątkowy mecz z Koroną Kielce. Podobną decyzję podjął wojewoda wielkopolski odnośnie stadionu Lecha. To wynik wybryków chuligańskich po wtorkowym finale Pucharu Polski warszawskiego zespołu z Lechem Poznań. Jeszcze przed ostatnim rzutem karnym przyjezdni z Warszawy wbiegli na płytę stadionu, a tuż po nim na murawę boiska, na której przebywali kilkanaście minut. Odpalili race i petardy hukowe. Po kilkunastu minutach chuligani z Poznania przekroczyli barierki oddzielające trybuny od murawy, starli się z policją i ochroniarzami i zdemolowali studio telewizyjne na stadionie.
W czwartek decyzję o zamknięciu stadionu tłumaczył premier Donald Tusk. - Jeśli w przyszłości, po otwarciu stadionu, złe zdarzenia będą miały miejsce, te stadiony będą zamykane na dłużej i tak długo, jak będzie tego wymagała sytuacja - bezpieczeństwo ludzi, porządek i ład - ostrzegł premier.
|
O tym jeszcze nie słyszałem, jest w tym coś prawdy? Czy to, że jeden kamerzysta dostał kamieniem łapię się już pod demolowanie całego studia?
Co do całej sprawy to trzymam kciuki, żeby Legioniści wygrali sprawę.
(tekst z gw)