rychu napisał(a):

Widzę że dyskutujecie w tym temacie głównie o nowych filmach, ale jako że nie ma od pewnego czasu nic ciekawego (podobno Erratum jest niezłe, ale nie oglądałem) to pozwolę sobie polecić kilka starszych filmów, które są po prostu genialne.
Moi ulubienie reżyserzy to:
Scorsese (głównie Taksówkarz, Kasyno, Chłopcy z ferajny, Infiltracja, Wściekły byk),
Kubrick (Odyseja kosmiczna, Dr Strangelove, Full metal jacket, Ścieżki chwały, Lśnienie)
Kieślowski (przypadek, 3 Kolory, Amator, Dekalog)
Zachęcam do zapoznania się z twórczością tych panów 
Mógłbym wymienić teraz ze 100 filmów ulubionych, ale postarałem wybrać tylko kilka. Oto one:
Cinema paradiso
Dobry, zły i brzydki
Światła wielkiego miasta
W imię ojca
Wściekły byk
Czas apokalipsy
Pluton
Może są tutaj także jacyś filmwebowicze, dlatego podrzucam link do swojego profilu
|
To ja bym dorzucił jeszcze stary ale jary "Full metal jacket" . szedł parę dni temu na Cyfrze +.